Kwiecień

 

 

 

Przedszkole wychodząc naprzeciw najbardziej potrzebującym rodzicom, którzy w żaden sposób nie są w stanie zapewnić opieki dzieciom uruchamia w dniu 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) 1 oddział łączony dla 25 dzieci w godzinach 7:00-15.00.

Uwaga! Informacje dotyczące kolejnych dni strajku będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej. Przepraszam za utrudnienia, w dalszym ciągu proszę o wyrozumiałość i wsparcie.

Dyrektor przedszkola

 

 

 

SZANOWNI PAŃSTWO!!!

W dalszym ciągu trwa strajk, do którego przystąpili wszyscy nauczyciele naszego przedszkola. Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, od  poniedziałku 15.04.2019r. akcja protestacyjna będzie kontynuowana.

z wyrazami szacunku i z nadzieją na zrozumienie

Anna Blek

dyrektor przedszkola

 

 

Drodzy Rodzice!

Serdecznie dziękujemy za zrozumienie w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.
Państwa solidarność z nami, wyrozumiałość, wszystkie miłe gesty, słowa  są ogromnym wsparciem i wiele dla nas znaczą.
Cel jest jeden - dobra edukacja.
Czujemy wielką odpowiedzialność za przyszłość Państwa dzieci, dlatego musimy  walczyć o wysoką jakość kształcenia, wychowania, przywrócenie prestiżu zawodu nauczyciela oraz godne życie dla nas i naszych rodzin.

Nie wiemy jak sytuacja będzie się dalej rozwijała. O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować.


 z wyrazami szacunku
nauczyciele i pracownicy
Przedszkola Miejskiego nr 17 w Toruniu

 

 

SZANOWNI PAŃSTWO!!!

Informuję, że  w dalszym ciagu trwa strajk, do którego przystąpili pracownicy naszego przedszkola. Nie jestem w stanie okreslić kiedy sie zakończy. O zmianie tej niekomfortowej dla wszystkich sytuacji będę informowała na stronie  naszego przedszkola.

Przepraszam za utrudnienia i proszę o wyrozumiałość.

Anna Blek

dyrektor przedszkola

 

SZANOWNI PAŃSTWO!

W dniu dzisiejszym, 8.04.2019r. 100% pracowników naszego przedszkola przystąpiło do strajku. Wobec braku możliwości zapewnienia opieki dzieciom,  wystąpiłam do organu prowadzącego z wnioskiem o zawieszenie zajęć w placówce.

z poważaniem

Anna Blek

dyrektor przedszkola

 

 

 

Sanowni Państwo!

Pierwszy dzień strajku zapowiedziany jest na 8 kwietnia 2019 r. Od tego dnia organizacja pracy w przedszkolu może ulec zmianie i będzie uzależniona od ilości nauczycieli biorących udział w strajku.
Należy liczyć się z tym, że kiedy 100% nauczycieli weźmie udział w strajku, przedszkole nie jest w stanie zapewnić należytej opieki i bezpieczeństwa dzieciom.

W związku z tym, z powodu nieobecności nauczycieli i niemożliwości rozplanowania doraźnych zastępstw, za zgodą organu prowadzącego może zapaść decyzja o zawieszeniu zajęć.

Jednocześnie informuję, że każdy kolejny dzień może wyglądać inaczej, ponieważ pracownicy mogą w dowolnym momencie przystępować do strajku lub z niego rezygnować.

Drodzy Rodzice prosimy o wyrozumiałość i możliwe zorganizowanie opieki maluchom, ponieważ w tych dniach realizowanie opieki stoi pod znakiem zapytania lub będzie mocno utrudnione.


Przepraszam za utrudnienia i proszę o wyrozumiałość oraz  zapewnienie opieki dzieciom, kiedy wszyscy nauczyciele przystąpią do strajku.

Z poważaniem
Anna Blek

 

 

 

 

Szanowni Państwo!


W dalszym ciągu trwają negocjacje związkowców z rządem, związane z przyszłością nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Jeśli nie dojdzie do  porozumienia rządu ze związkami zawodowymi w dniu 8 kwietnia 2019r. rozpocznie się strajk nauczycieli, do którego przyłączą się pracownicy naszego przedszkola.
92% pracowników (pedagogicznych i niepedagogicznych) naszego przedszkola wyraziło w referendum chęć udziału w strajku.
W takiej sytuacji nie jesteśmy w stanie  zapewnić opieki, a przede wszystkim bezpieczeństwa dzieciom.

Prosimy (od dnia 8.04.2019r. - od poniedziałku) o zapewnienie dzieciom opieki (można w takiej wyjątkowej sytuacji starać się o urlop lub opiekę na dziecko )   
Jak długo będzie trwał strajk i o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco droga e-mailową.
Prosimy o codzienne zaglądanie na pocztę, zachęcamy do rozmów bezpośrednich z nauczycielami, którzy również będą informowali o wszelkich zmianach.
Dziękujemy za słowa wsparcia i zrozumienie, jednocześnie przepraszamy za utrudnienia z tą wyjątkową sytuacją związane. Jesteśmy pełni wiary, że rozmowy między związkowcami a ministerstwem przyniosą oczekiwane społecznie rozwiązanie i do strajku nie dojdzie.


 

 

 

 • Zapraszamy Rodziców na  Warsztaty Wielkanocne!!!

  Dnia 1 kwietnia 2019r. (poniedziałek)

      Żabki – godz. 15:00

  Dnia 2 kwietnia 2019r. (wtorek)

      Krasnale  – godz. 14:30
      Smerfy –  godz. 14:30
      Elfy -  godz. 14:30

  Dnia 4 kwietnia 2019r. (czwartek)

      Biedronki  – godz. 14:30
      Motylki  –  godz. 14:30
      Misie  -  godz. 14:30

  Dnia 5 kwietnia 2019r. (piątek)

      Zuchy – godz. 14:30

 

 • Dnia 2 kwietnia 2019 r. od godz. 9:00 spotknie ze Strażą Miejską - "Czy mogę bawić się z tym psem?" (4, 5 i 6-latki)

 

 • Dnia 3 kwietnia 2019r. o godz. 10:00, w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, Zuchy biora udział w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Scenek Dramowych "Jestem Bezpieczny".

 

 • ZAJĘCIA ODWOŁANE !!! Dnia 10 kwietnia 2019r.  Skrzaty wyjeżdżają na Barbarkę.Wezmą udział w warsztatach edukacyjnych "Wiosna w lesie". Zajęcia rozpoczynaja się o godz. 9:00. Autokar podstawiony będzie pod przedszkolem.

 

 • ZAJĘCIA ODWOŁANE !!! Dnia 11 kwietnia 2019r.  Zuchy i Elfy wyjeżdżaja na Barbarkę. Zajęcia o godz. 10:30

 

 • ZAJĘCIA ODWOŁANE !!! Dnia 15 kwietnia 2019r.  od godz. 9:00 spotkanie z muzyka etniczną. Wszystkie grupy przedszkolne.

 • ZAJĘCIA OWOŁANE !!! Dnia 15 kwietnia 2019r. od godz. 9:00 spotkanie z Policjantem  - "Ruch drogowy" (Biedronki, Krasnale, Misie, Żabki, Smerfy, Motylki)

   

 • Dnia 17 kwietnia 2019r. od godz. 9:00 spotkanie z Policjantem -  "Ruch drogowy" (Skraty, Elfy, Zuchy)

 

 • Dnia 25 kwietnia 2019r. o  godz. 9:00 koncert TOS - "Muzyczne kontrasty".  "Kwiecień plecień poprzeplata trochę zimy, trochę lata. Razem z muzykami TOS poznamy kontrasty w muzyce, które są zamierzonym środkiem wyrazu w sztuce.

 

 

 

ARCHIWUM 2017/18

 

Zapraszamy  do udziału w konkursie

"Polska w Oczach Małego Artysty"

ZASADY I WARUNKI UCZESTNICTWA:
Konkurs ma charakter wewnątrzprzedszkolny   i jest adresowany dla dzieci wraz z całymi rodzinami ze wszystkich grup wiekowych.

 • Rodzina przygotowuje w domu pracę plastyczną wykonaną techniką collage, ukazującą piękno naszej ojczyzny.
 • Przynosi ją do przedszkola w terminie do 15 kwietnia 2018r.
  Format pracy: A-4
  Prace prosimy nakleić na kolorową kartkę formatu A-3.
 • Każda praca powinna na odwrocie zawierać metryczkę napisaną na komputerze: tytuł pracy, imiona i nazwiska autorów, wiek dziecka, nazwę grupy do której uczęszcza dziecko
 • Spośród zgromadzonych prac Jury powołane przez organizatora konkursu, wybierze 3 najciekawsze, które zostaną nagrodzone.
 • Zgłoszenie prac do konkursu jest równocześnie wyrażeniem zgody na ich opublikowanie wraz z danymi autorów dla potrzeb konkursu, prace przechodzą na własność organizatora i będą wystawione na wystawie pokonkursowej poza przedszkolem.


Dodatkowych informacji udzielają koordynatorki konkursu:  Monika Monikowska i  Katarzyna Nowicka

 

NAGRODZONE PRACE

 

 

 

 

 

 • Dnia 10 kwietnia 2018r. od godz. 9:00 eksperymenty dla przedszkolaków poprowadzi Pan Bartek. Tym razem dzieci poznają powietrze, jego siłę, wagę i moc.

 

 •  Dnia 11 kwietnia 2018r. o godz. 10:00 Zuchy Cz. reprezentują przedszkole na XVI Miedzyprzedszkolnym Przeglądzie Scenek Dramowych "Jestem Bezpieczny". Wyjazd do WORD-u, (autokarem)  o godz. 9:15.

 

 • Dnia 13 kwietnia 2018r. od godz. 9:00 spotkanie z muzykiem z Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej "Podróże w Zaczarowany Świat Muzyki".

 

 • Dnia 17 kwietnia 2018r. o godz. 9:00 koncert muzyczny "Co było pierwsze, rytm czy melodia? czyli muzyka z filmów i bajek.

 

 •  Dnia 19 kwietnia 2018r. o godz. 9:30 odbędzie się koncert absolwentów naszego przedszkola.

       Wystapią:

 1. Andrzej Rakowicz – Sonatine C op 55 nr1 Fredrich  Kuhlau -  fortepian
 2. Julia Janik – „Kot włóczykij”  Dorota Obijalska i Marcin Wawruk – skrzypce
 3. Karol Pilarz  -   Utwór „Milonga” Tatiana Stachak – gitara
 4. Mikołaj Kubacki – Koncert c minor nr 3 C.J.Bach - altówka
 5. Teodor Oracz -  „Curious”   Aleksander Vintsky,  „Koci Ragtime”  Mirosław Drożdżowski – gitara
 6. Agnieszka Oracz- Sonatina G- dur Scherzo  Anton Diabelli  - fortepian
 7. Zuzanna Kubacka  - „Melodia” A. Rubinstain op.3  nr 1- wiolonczela  oraz śpiew   „Kocham cię Polsko”
 8. Stanisław Oracz  -  MIX  podkładów Muzycznych do filmu” Gwiezdne wojny” John Williams - fortepian

 

 •  Dnia 23 kwietnia 2018r. obchody Dnia Ziemi.
 •  Dnia 25 kwietnia 2018r. o godz.12,  Zuchy N. Cz. i Smerfy zostały zaproszone do VLO na przedstawienie "Magiczna podróż"
 •  Dnia 26 kwietnia 2018r. zapraszamy rodziców z "Biedronek" o godz. 14:15 na zajęcie otwarte z profilaktyki logopedycznej. Bawimy się wspólnie z dziećmi.!!!
 •  Dnia 26.04.2018r. od godz. 9.00 spotkanie w ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości  "Od harcerza do żołnierza"
 •  Dnia 27 kwietnia 2018r. Zuchy N. wezmą udział w Festiwalu Nauki i Sztuki. Spotkanie w  Instytucie Chemii UMK rozpoczyna się o godz. 12.
 •  Dnia 27.04.2018r. Zuchy Cz.wyjeżdżają do Młyna Wierdzy.

 

Archiwum 2016/17


 

 • Dnia 4 kwietnia 2017r. o godz. 14:30,  Zuchy, Smerfy i Biedronki zapraszaja Rodziców na Warsztaty Wielkanocne.
 • Dnia 5 kwietnia 2017r. o godz. 10:00 w Wojewódzkim Osrodku Ruchu Drogowego, Zuchy biorą udział w Miedzyprzedszkolnym Przegladzie Scenek Dramowych Jestem Bezpieczny
 •  Dnia 6 kwietnia 2017r.  Zuchy  wezma udział w Gali łyżwiarskiej z okazji 10 rocznicy powstania „Team le Soleil” – lodowisko TOR-TOR
 • Dnia 7 kwietnia 2017r. od godz. 9:00 przedszkolaki wezmą udział w zajęciach "Poczuj chemię do Chemii".
 • Dnia 20 kwietnia 2017r. o godz. 9:00 zapraszamy przedszkolaki na koncert w wykonaniu muzyków Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Tym razem "W świecie zwierząt"   najpopularniejszy cykl miniatur Camilla Saint-Saënsa – „Karnawał zwierząt”, oraz inne melodie związane z różnorodnością przyrody.
 •  Dnia 21 kwietnia 2017r. obchodzimy w przedszkolu Dzień Ziemi.
 • Dnia 24 kwietnia 2017r. Zuchy, Smerfy i Skrzaty spotkają się ze studentami z Macedoni, Portugalii i Turcji.  Studenci z wymiany międzynarodowej Erazmus Student Network - UMK Toruń, przeprowadzą zabawy z przedszkolakami w ramach wielokutlurowego spotkania przyjaciół. Poczatek o godz. 9:00
 • Dnia 25 kwietnia 2017r. o godz. 9:00 Smerfy biorą udział w pokazach na Wydziale Chemii UMK, a Skrzaty o godz. 10:00.
 •  Dnia 26 kwietnia 2017r. Zuchy jadą na wycieczkę do Obserwatorium Astronomicznego w Piwnicach.

 

archiwum

 

 • Dnia  5 kwietnia 2016r. o godz. 9:00 na baśń "O Smoku Wawelskim" zaprasza teatr Zaczarowany Świat
 • Dnia 9 kwietnia 2016r. w godz,. 9:00 - 14:00 odbędzie się Kurs Udzielania Pierwszej Pomocy Dzieciom i Niemowlętom (dla rodziców, którzy zadeklarowali i potwierdzili swój udział w kursie)
 • Dnia 11 kwietnia 2016r. od godz. 9:00 zapraszamy dzieci na spotkanie z muzyką etniczną. Zajęcia przeprowadzone będa dla każdej grupy oddzielnie.
 • Dnia 12 kwietnia 2016r. o godz. 10:00  w WORD, reprezentacja Zuchów Niebieskich bierze udział w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Scenek Dramowych. (więcej o przeglądzie w zakładce Jestem Bezpieczny)

 http://nowosci.com.pl/352795,Jestem-bezpieczny-miedzyprzedszkolny-przeglad-scenek-dramowych-zdjecia.html

http://www.toruntv.pl/movie/show?id=9487

 

 

 • Dnia 13 kwietnia 2016r. o godz. 10:15 Zuchy Cz. i Zuchy N. jadą do Planetarium. Tytuł pokazu -  "Barwy Kosmosu".
 • Dnia 20 kwietnia 2016r. o godz. 9:00 Koncert w wykonaniu myzyków TOS pt. "Wiosenna układanka"
 • Mamo, Tato zobaczcie czego sie nauczyliśmy! - Zuchy N. zapraszaja rodziców na zajęcia otwarte 21 kwietnia 2016r. o godz. 10:00.
 • Dnia 22 kwietnia 2016r. Dzień Ziemi
 • Dnia 25 kwietnia 2016r. Smerfy i Zuchy N. odwiedzą instytut Chemii w ramach 16 Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki a Zuchy Cz. o godz. 12:00 w Instytucie Archeologii będą uczestniczyc w spotkaniu "Troski i Przyjemności Życia Codziennego w Epokach Metali".
 • Dnia 26 kwietnia 2016r. o godz. 10:30 Teatr VASKA zaprasza przedszkolaki na Kota w Butach.

 

 Archiwum 2014/15

 


Zapraszamy do oglądania  filmu promującego mecz Polski Cukier Toruń – Trefl Sopot z udziałem Zuchów Czerwonych:

 https://www.youtube.com/watch?v=Md_rDoVORvQ

 

Dnia 1 kwietnia 2015r. o godz. 9:00 Teatr VASKA zaprasza przedszkolaki na przedstawienie  pt. " Raz na Ludowo"

 • Dnia 9 kwietnia 2015r. o godz. 9:00  kolejny koncert w wykonaniu muzyków Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.
 • Dnia 15 kwietnia 2015r. o godz. 10:00 Zuchy Niebieskie, biora udział w Wordzie, w  Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Scenek Dramowych "Jestem Bezpieczny".
 •  Dnia 27 kwietnia 2015r.  Zuchy Czerwone i Niebieskie jadą do Planetarium na  godz. 10:15.